PAC I EDYCJA

SUKCES PIERWSZEJ EDYCJI

Finał konkursu – 18.03.2010 Wydział Ekonomiczno – Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego

 

Głównym założeniem projektu było pobudzenie i rozwijanie wśród młodych ludzi zainteresowań problematyką współczesnej rachunkowości oraz popularyzacja zawodów związanych z tą dziedziną.

 

Progress Accounting Competition to konkurs drużynowy składający się z czterech etapów. Pierwsze trzy etapy odbyły się drogą elektroniczną. Etapem pierwszym była rejestracja uczestników na stronie internetowej konkursu www.pac.progress.org.pl. Pierwsza edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów, czego dowodem jest 240 trzyosobowych drużyn z całej Polski – m.in. z Łodzi, Warszawy, Katowic czy Poznania, które brały udział w konkursie. Kolejny etap stanowił test z wiedzy merytorycznej przygotowany przez firmę Ernst & Young. Do trzeciej części konkursu zakwalifikowało się 85% drużyn z największą ilością punktów z poprzedniego etapu. Etap ten polegał na rozwiązaniu jednego rozbudowanego zadania – z kilkoma pytaniami ułożonego przez firmę BPP Profesional Education.

 

18 marca 2010 r. o godzinie 11:30 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ odbył się finał konkursu. 10 najlepszych drużyn wyłonionych spośród 240 stanęło do bezpośredniej rywalizacji. Finaliści musieli zmierzyć się zarówno z zadaniami praktycznymi, jak i teorią. Zadania finałowe zostały przygotowane przez partnerów głównych konkursu firmy BPP Professional Education, Ernst & Young, PwC.

 

Laureaci konkursu:

 

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła drużyna KMM z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, w składzie:Krzysztof Bartoszcze, Michał Londzin, Michał Kupiec.

 

Kolejne miejsce na podium zajęła drużyna Gang Trójkołowych Rowerków Księgowych z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, w składzie: Marta Cichorek, Adam Grys, Ewa Leśniak.

Trzecie miejsce zajęły reprezentantki Łodzi - drużyna Girls (Uniwersytet Łódzki) w składzie: Anna Beme, Agnieszka Ślaz, Dorota Wąsik.

 

 

 

 

Partnerzy główni konkursu:

 

 

Nagrody ufundowali: